Αγαπητοί γονείς/ κηδεμόνες,

Καλή Σχολική Χρονιά!

Για την ολοκλήρωση της της εγγραφής στην Α’ Λυκείου πρέπει να προσκομίσετε μέχρι την έναρξη των μαθημάτων τα παρακάτω δικαιολογητικά:

• Φωτοαντίγραφο δελτίου αστυνομικής ταυτότητας του/της μαθητή/τριας  (ή Πιστοποιητικό του Δήμου/Δημοτικής Ενότητας στα Μητρώα του οποίου είναι εγγεγραμμένος/η ο/η μαθητής/τρια, αν δεν έχει δελτίο αστυνομικής ταυτότητας).
  • Εκτύπωση της Ηλεκτρονικής Αίτησης Εγγραφής που έχετε υποβάλει στο e-eggrafes
  • Υπεύθυνη Δήλωση του ν. 1599/1986 (Α’ 75) (θα τη βρείτε στο σχολείο μας)
  • (Σε περίπτωση διάσπασης της συμβίωσης και συνεπιμέλειας, θα πρέπει να υποβάλλονται υπεύθυνες δηλώσεις και από τους δύο γονείς).
  • Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) συμπληρωμένο και υπογεγραμμένο από Παιδίατρο ή Γενικό Ιατρό (θα το βρείτε στο σχολείο μας ή τ κατεβάζετε από εδώ ).
  • (Το Α.Δ.Υ.Μ. μπορεί να κατατεθεί το αργότερο μέχρι το τέλος του Σεπτεμβρίου.)