AΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Την Δευτέρα 14-9-20 όλοι οι μαθητές του 2ου ΓΕΛ Καλλιθέας θα έρθουν στο σχολείο ώρα 10π.μ.

Ώρα 11π.μ θα γίνει ο αγιασμός στο προαύλιο παρουσία Διευθυντών, Υποδιευθυντών, 4 εκπροσώπων από κάθε σχολείο, 2 εκπροσώπων από το Σύλλογο γονέων και των περυσινών προέδρων των 5μελών Συμβουλίων.

Οι υπόλοιποι μαθητές θα παραμείνουν στις τάξεις τους με τον καθηγητή τους και μετά το πέρας του Αγιασμού θα περάσει ο ιερέας από τα τμήματα.

Όταν τελειώσει ο ιερέας οι μαθητές της Α΄Λυκείου θα κατέβουν κατά τμήμα να πάρουν τα βιβλία τους.

Στη Β΄και στη Γ΄Λυκείου τα βιβλία θα δοθούν την Τρίτη σε ξεχωριστές ώρες για να μην δημιουργηθεί συνωστισμός.

Θα παρακαλούσαμε να συμπληρωθούν προσεκτικά τα έντυπα που θα σταλούν με τους μαθητές και να επιστραφούν συμπληρωμένα την επομένη.Οι μαθητές θα τα παραδώσουν στον καθηγητή της τάξης τους.

Οι μαθητές καλό είναι να έχουν ένα μπουκάλι νερό μαζί τους γιατί οι ψύκτες δεν θα λειτουργούν για ευνόητους λόγους και το δεκατιανό τους.

Οι εκπρόσωποι των γονέων θα παρακαλούσα να παραμείνουν λίγο μετά τον αγιασμό να μιλήσουμε για την καλύτερη οργάνωση του σχολείου.

Όλοι όσοι προσέρχονται στο σχολείο καθηγητές, μαθητές, γονείς ή οποιοσδήποτε άλλος φορούν υποχρεωτικά μάσκες.

ΚΑΛΗ ΚΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΑΡΧΗ